Nawigacja
HARCERSKI OŚRODEK MORSKI
Regulamin HOM Szczecin
Historia HOM Szczecin
Jednostki pływające HOM
Kalendarz imprez
KWŻ
Galeria zdjęć
Cennik
Linki i cumki
KOŁO PRZYJACIÓŁ HOM
Członkowie koła
Regulamin koła
SZKOLENIA I KURSY
Sternik motorowodny
Sternik motorowodny morski
Żeglarz jachtowy
OBOZY I PÓŁKOLONIE
Obozy żeglarskie
Półkolonie na HOM
Karta kwalifikacyjna
Zdjęcia w serwisie
c.d małej kei
c.d małej kei
Jesień w HOM
Prognoza ICM
ICM
Polub nas na Facebook
Filmoteka HOM

Pożeglowało z nami
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
POŻEGNANIE [*]
Z życia HOM Szczecin

Z głębokim żalem zawiadamiamy, iż odszedł na wieczną wachtę jeden z najbardziej doświadczonych polskich kapitanów jachtowych XX wieku ś.p. ZDZISŁAW PASKA. Ceremonia pogrzebowa odbędzie w piątek 10 lutego 2017 roku o godz. 14.00 na Cmentarzu Centralnym.

ZDZISŁAW PASKA - mgr geografii, nauczyciel, kpt. jachtowy i motorowodny, instruktor żeglarstwa. W Harcerskim Ośrodku Morskim działał w latach 1962 -1969 pełniąc funkcję sekretarza Komendy HOM. Wieloletni członek Zarządu Szczecińskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego, członek Okręgowej i Centralnej Komisji Egzaminacyjnej na żeglarskie i motorowodne stopnie kapitańskie, ławnik Izby Morskiej w Szczecinie. Odbył 139 rejsów do portów nad M. Bałtyckim, M. Północnym, M. Norweskim, M. Barentsa, M. Białym oraz Oceanem Atlantyckim. Przepłyną 124 tys. Mm. Przeszedł do historii polskiego żeglarstwa rejsem na "Magnoli" do Archangielska i Murmańska. Wyróżniony m.in. Chorągwianą Odznaką Ziemi Szczecińskiej, Złotym Krzyżem Zasługi dla ZHP, Medalem KEN "Za zasługi dla oświaty", Odznaką Honorową ZOZŻ "Zasłużony dla Szczecińskiego Żeglarstwa".

POŻEGNANIE [*]
Z życia HOM Szczecin

Z głębokim żalem zawiadamiamy, iż 4 stycznia 2017 roku odeszła na wieczną wachtę nasza droga koleżanka ś.p. ANNA OEH. Uroczystości pogrzebowe odbędą się 30 stycznia 2017 roku w Kościele Garnizonowym przy pl. Zwycięstwa 1 w Szczecinie o godzinie 10.30 zaś ostatnie pożegnanie nastąpi na Cmentarzu Centralnym o godzinie 12.00


BOŻE NARODZENIE 2016

Na zbliżające się Święta,

pragniemy złożyć życzenia

przeżywania Bożego Narodzenia

w zdrowiu, radości i ciepłej rodzinnej atmosferze.

Kolejny zaś rok niech będzie

czasem pokoju oraz realizacji

osobistych marzeń...

życzy Załoga Przystani Jachtowej

"HOM - SZCZECIN"

ZEBRANIE KOOPERATYWY ARMATORÓW HOM
Z życia HOM Szczecin

Informujemy, iż w sobotę 14 stycznia 2017 roku odbędzie się zebranie członków Kooperatywy Armatorów HOM. Zebranie rozpocznie się na świetlicy o godzinie 11.00. Na spotkaniu będą omawiane sprawy z dalszą działalnością przystani w 2017 roku.

Serdecznie zapraszamy wszystkich armatorów :)

POŻEGNANIE
Z życia HOM Szczecin

Z wielkim żalem informujemy, iż w dniu 28.11.2016 roku odszedł na wieczną wachtę nasz długoletni armator HEINZ STIMPEL. Pan Stimpel bazował na terenie naszej przystani od maja 1998 roku. Uroczystości pogrzebowe odbędą się 10 stycznia 2017 roku o godzinie 12.00 na cmentarzu Boehmischen Gottesacker, Karl-Marx Platz 10; 12043 Berlin.

ZBIÓRKI 55 WDH
Z życia HOM Szczecin

Uwaga zuchy i harcerze 55 WDH!

Został już ustalony grafik zbiórek na okres listopad 2016 - czerwiec 2017. Szczegóły dotyczące tematyki poszczególnych spotkań umieszczone są na tablicy ogłoszeńw biurze KWŻ. Informacje można uzyskać również telefonicznie.

ZBIÓRKI - terminy zbiórek

OSTATNIE SZKOLENIE
Z życia HOM Szczecin

W pierwszy weekend października tj. 01- 02.10 serdecznie zapraszamy na ostatnie szkolenie na patent STERNIKA MOTOROWODNEGO. Zajęcia rozpoczynają się o godz. 10.00. Egzamin zaplanowany jest na niedzielę 09.10.2016. 

Zapisz się już dziś i nie trać czasu w przyszłym sezonie :)

Więcej informacji - STERNIK

UWAGA ARMATORZY HOM
Z życia HOM Szczecin

W sobotę 24 września zostaną rozegrane wewnętrzne regaty HOM-u. Będą to "zaległe" regaty z maja "O Puchar Wodnika Szuwarka". Start o godz. 11.00, zapisy w ten sam dzień w godz. 8.00  9.30 zaś odprawa o godz. 10.00 w świetlicy. Szczegóły regat zostały wysłane drogą e-mail.

Nastąpiła również zmiana daty zakończenia sezou. Wstępnie impreza była zaplanowana na 15 października, niestety z przyczyn obiektywnych uroczyste opuszczenie bandery w Harcerskim Ośrodku Morskim nastąpi w sobotę 8 października 2016 o godz. 12.00. Podczas zakończenia sezonu zostaną podsumowane wcześniejsze regaty. Serdecznie zapraszamy wszystkich sympatyków naszego ośrodka na pożegnanie sezonu 2016 roku.

ZUCHY I HARCERZE 55 WDH
Z życia HOM Szczecin

Kolejny rok harcerski przed nami. W jesiennej edycji znów zostanie poprowadzone w ramach zbiórek szkolenie na żeglarza jachtowego dla harcerzy powyżej 14 r.ż.

Drużyowy kpt. Władysław Kijowski "KIJUŚ" tel. 509 025 009

Oto plan zbiórek na wrzesień - październik 2016 w godzinach 11.00 - 13.00:

24.09 - zbiórka mundurowa (przegląd umundurowania)

08.10 - Zakończenie sezonu godz. 12.00

22.10